تاريخ : پنجشنبه ۱۳ آبان۱۳۸۹
"هارون یحیی" کیست؟

«هارون یحیی» امروزه در بازار کتاب ایران، به نامی آشنا و پرفروش بدل شده است؛ اما به‌واقع او کیست؟

به گزارش ایبنا «هارون یحیی» امروزه در بازار کتاب ایران، به نامی آشنا و پرفروش بدل شده است. اکنون کتاب‌های متعددی از این نویسنده‌ 53 ساله‌ی ترک در ایران، در هر دو حوزه‌ بزرگسال و کودک منتشر و از قضا، از سوی خوانندگان ایرانی، با استقبال روبه‌رو شده‌اند.
اما این نویسنده‌ سرشناس، که نه تنها در ایران که در جهان، آوازه‌ای به هم زده است، به‌واقع کیست؟ این نوشته درصدد ایجاد این آشنایی است.کسی را که به نام هارون یحیی می‌شناسیم، در سال 1956 میلادی در شهر آنکارا به دنیا آمد.

نام واقعی او عدنان اکتار (Adnan Oktar) است و آن نام مستعار اوست. پاره‌ اول این اسم، نام هارون، برادر حضرت موسی(ع) است و پاره‌ دوم، نام حضرت یحیی(ع)؛ پیامبری که درست، پیش از عیسای مسیح‌‌(ع) آمد و مردم را به آمدن او بشارت داد و در راه مبارزه با ظلم و فساد، سر مبارکش را از دست داد.
او در دو رشته‌ دانشگاهی درس خوانده است؛ هنر و فلسفه. از 24 سالگی نوشتن و انتشار کتاب‌هایش را آغاز کرد و تا به امروز (به گواهی وبگاه رسمی خود او) بالغ بر 222 کتاب در موضوعات مذهبی، علمی و سیاسی نوشته است. البته موضوع کتاب‌های علمی و سیاسی او نیز به‌نوعی به مذهب باز می‌گردد. او در کتاب‌های علمی خود با نظریه‌ داروینیسم که در نهایت آفرینش را زاییده یک تصادف و محصول یک تکامل تدریجی و تطابق مستمر با شرایط زیستی می‌شمارد، درمی‌افتد و می‌کوشد وجود شعوری فرابشری را در آفرینش هستی و کائنات ثابت کند. در کتاب‌های سیاسی نیز به مبارزه‌ کمونیسم و فاشیسم یا فرآورده‌هایی که از این دو کارخانه بیرون آمده‌اند، می‌رود؛ ‌چرا که هر دو ویرانگر خرد و ایمان‌های مردمند.آثار این نویسنده که در خود ترکیه، تا به امروز در شمارگانی بیش از یک میلیون نسخه به فروش رفته است، به 51 زبان مختلف از جمله انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، اسپانیولی، فارسی، عربی، اردو و روسی بازگردانده شده است. می‌توان گفت او یک نویسنده‌ جهانی به معنای واقعی است؛ زیرا آثار او را از هند گرفته تا آمریکا، از انگلستان تا هلند، از اسپانیا تا برزیل، از مالزی تا ایتالیا، از فرانسه تا بلغارستان و روسیه می‌خوانند. ضمناً نباید مقالات پرشمار او را که بالغ بر 461 مقاله می‌شود، از یاد برد.آثار او در کشور ما ایران نیز خوانندگان قابل توجهی دارد و اشتیاق آن‌ها موجب می‌شود که کتاب‌های او به چاپ‌های مکرر برسند. برای نمونه، کتاب «معجزات قرآن کریم»، ترجمه‌ علیرضا عیاری، توسط منادی تربیت تا کنون 8 بار تجدید چاپ شده است.

کتاب «مبانی فراماسونری» این نویسنده که توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده، پس از آن‌که مدت‌ها نایاب بود، برای سومین بار به چاپ رسیده است. نویسنده در این کتاب که جعفر سعیدی آن را ترجمه کرده است، می‌کوشد رابطه‌ بین صهیونیسم و فراماسونری را برملا کند.
«فراماسونری جهانی، افشا و نقد فلسفه‌ ماسونی» (GLOBAL FREEMASONRY) ترجمه‌ سیدداود میرترابی، از انتشارت المعی دیگر اثر او درباره‌ فراماسونری است.

کتاب دیگری که می‌توان از او نام برد، «اقوام هلاک شده» (PERISHED NATIONS)، ترجمه‌ مژگان دستوری و از محصولات انتشارات کیهان است که تحقیقی درباره‌ آثار باستانی مربوط به اقوام هلاک شده تاریخ که در قرآن ذکری از آن‌ها به میان آمده است، به دست می‌دهد.

 

     اقوام هلاک شده

نشر هلال، وابسته به مؤسسه‌ فرهنگی موعود، سه کتاب از یحیی به زیور چاپ آراسته است؛ نخست «تاریخ ناگفته و پنهان آمریکا» به ترجمه‌ نصیر صاحب‌خلق، دوم «شوالیه‌های معبد» (THE KNIGHTS TEMPLARS) و سوم «معجزات قرآن کریم» (MIRACLES OF THE QUR’AN)، به ترجمه‌ فاطمه شفیعی سروستانی.

شوالیه های معبد

پس از این‌ها باید به کتاب «نشانه‌های آخر زمان در سوره‌ کهف» (SIGNS OF THE END TIMES IN SURAT AL-KAHF)، اشاره کرد که مشترکاً توسط مریم شباهنگ و شهلا المعی ترجمه و توسط نشر المعی در اردیبهشت 1387منتشر شده است.این نویسنده‌ سرشناس، به ‌رغم فعالیت‌های گسترده‌ای که در عرصه‌ بزرگسالان دارد، کودکان را نیز فراموش نکرده و برای آن‌ها نیز سهمی در میان خیل آثار خود اختصاص داده است.


چنانچه سری به وبگاه کودکان او بزنید، با 12 جلد از کتاب‌هایی روبه‌رو خواهید شد که او برای کودکان و نوجوانان نوشته است. از این کتاب‌ها نیز تا کنون، تعدادی زیادی توسط علیرضا عیاری ترجمه و توسط ناشران مختلف کشور منتشر شده که از آن جمله‌اند؛ «شکوه و عظمت آسمان‌ها»، «دنیای شگفت‌انگیز زنبور عسل»، «دنیای شگفت‌انگیز مورچه‌ها» و «سگ‌های آبی، سدسازان ماهر»‌ هر چهار کتاب توسط انتشارات سروش، «دنیای حیوانات راهی به سوی خداشناسی» (The World of Animals)، «دنیای شگفت‌انگیز بدن ما، راهی به سوی خداشناسی» (Miracles In Our Bodies) و «دنیای شگفت‌انگیز اطراف ما، راهی به سوی خداشناسی» (a chain of miracles) هر سه توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و «شگفتی‌های خلقت جانوران» (چهار جلد) توسط منادی تربیت منتشر شده اند.

    

شکوه و عظمت آسمانها

کتابی را هم امیر صالحی طالقانی به نام «آفرینش» (Wonders of Allah''''s Creation)، برای نشر قدیانی ترجمه‌ کرده است.

بی‌شک، راز اشغال چنین جغرافیای پهناوری توسط کتاب‌های او، زبان روان و ساده‌ نویسنده در انتقال پیام‌های مذهبی و قرآنی است. نویسنده به‌طور مرتب در آثار خود یادآوری می‌کند که این زبان روان و دلپذیر، چنانکه با گذاشتن نام هارون بر خود، آرزویش را داشته، یک لطف خداداد است و در این میانه، او تنها واسطه‌ای برای ساده کردن مفاهیم قرآنی و واسطه‌ای برای انتقال پیام این کتاب شریف و عظیم است.
آرزوی اوست که کوشش‌هایش به ثمر بنشیند و کتاب‌هایش، به خواست خدا، به مردم قرن بیست‌ و یکم، در رسیدن به جامعه و جهانی پر از صلح، عدالت و سعادت، که خداوند در قرآن وعده داده است، سود بخشد.


دانلود کتابهای استاد بزرگوار آقای هارون یحیی


شناخت خدا از طریق برهان اعجاز قرآن در پرتو ساینس و تكنولو‍‍ژی معاصر نیرنگ تكامل دنیای اطراف ما راهی برای شناخت بیشتر خداوند معجزه ی کائنات اقوام هلاک شده

  

فدائی خداوند شوالیه های معبد شکوه و عظمت آسمانها اسرار آفرینش دنیای حیوانات

فیلمی از هارون یحیی در باره ی معجزات علمی قرآن بخش 1

 برای دانلود با فرمت  wmv کلیک کنید.  

برای دانلود با فرمت 3gp(مخصوص موبایل) کلیک کنید 

دانلود فیلم اسرار آزمایش هارون یحیی  3gp

دانلود فیلم معجزه ی دانه هارون یحیی

ذانلود فیلم نوع دوستی در طبیعت 3gp 

برای دانلود فیلم THE MIRACLE OF RESPIRATION - FARSI هارون یحیی کلیک کنید

هارون یحیی جهان علمی به سوی خدا باز می گرددارسال توسط موسوی مقدم

اسلایدر

دانلود فیلم